Ocak 2024 Aile Takvimi

Duyusal Regülasyon Oyun Önerisi Köpük Oyunu:

Köpüğü masaya sıkarak oyuna başlayabilirsiniz. Sonrasında köpükle ilgili farklı oyunlar türetebilirsiniz. Burada önemli olan nokta köpükle temasın regüle edici etkisidir. İlk etapta sadece dokunmaya odaklanın, ardından köpüklü ellerinizle çocuğunuzun bileğinden parmak uçlarına kadar bastırarak yoğun bir basınç uygulayın. Çocuğunuzu rahatlatacak bu uygulamadan sonra artık çocuğunuzun fonksiyonellerini desteklemek için ‘’tahmin’’ oyununa geçebilirsiniz. Öncellikle siz işaret parmağınız yardımıyla bir çizim yapın ardından çocuğunuzdan ne çizdiğinizi tahmin etmesini isteyin. Şimdi de çocuğunuzun bir şekil/nesne çizsin ve ne olduğunu siz tahmin etmeye çalışın.

Nefes Egzersizi Önerisi Yıldız Nefesi:

WhatsApp Image 2023-12-22 at 14.01.26

Derin bir nefes alırken parmağınızı yıldızın bir kenarında yukarı doğru gezdirin. Bu noktada nefesinizi tutun ve diğer taraftan aşağı kayarken nefesinizi verin. Tüm yıldızın etrafını dolaşana kadar devam edin.

Anne Günü: Annenin anne olmadan yapmaktan keyif aldığı bir etkinliğe zaman ayırması (arkadaşları ile kahve içmeye gitmek, seramik kursuna gitmek, yürüyüş yapmak, vs.)

Baba Günü: Babanın baba olmadan önce yapmaktan keyif aldığı bir etkinliğe zaman ayırması (halı sahaya gitmek, okey oynadığı bir grupla buluşmak, eğlenmeye gitmek, vs.)

1